İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Aydin Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

13 EKİM DÜNYA AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI GÜNÜ KAPSAMINDA EĞİTİM VE ETKİNLİKLER YAPILDI 15 Ekim 2018
foto
13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü kapsamında İlimizde bulunan STK'lara Kamu kurum ve kuruluşlarına Afetler ve Afet Risklerinin Azaltılması konulu Eğitimler verildi.
[Devamı]
KURUM İÇİ KBRN EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR 09 Ekim 2018
foto
Müdürlüğümüz Arama Kurtarma Personellerine yönelik planlanan Kimyasal Biyolojik Radyoaktif ve Nükleer Eğitimlerimiz başladı. İlimizde meydana gelebilecek her türlü KBRN olayında daha hızlı ve etkin müdahale için yenileme ve pekiştirme amaçlı eğitimler planlandı. Eğitimlerimiz iki hafta boyunca devam edecek.
[Devamı]
BAYINDIR MEMURSEN'DEN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET 04 Ekim 2018
foto
Bayındır Memursen Başkan Vekili Ayhan ALDAGÜL Başkan Yardımcısı Levent TOSUN Aydın Bayındır Memursen Başkanı Seyfi BAŞER ve beraberindeki heyet kurumumuzu ziyaret etti.
[Devamı]
İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ÇADIR HİBE EDİLDİ 03 Ekim 2018
foto
Didim de yaşayan Güzide ALTINIŞIK isimli vatandaşımız Müdürlüğümüz envanterine çadır hediye etti. Çadır İl Müdürümüz Ramazan HARMAN ve AADYM Şube Müdürümüz Nalan ELMAS tarafından teslim alındı. İl Müdürümüz Güzide Hanıma Teşekkür Belgesi takdim etti.
[Devamı]
AFET KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI 30 Eylül 2018
foto
İlimizi ve Bölgemizi tehdit eden Tropik Fırtına nedeniyle Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Müdürlüğümüz Hizmet Binasında toplandı. Hizmet Grup Başkanları ve Koordinasyon Kurulu üyeleri ile ayrı ayrı değerlendirme toplantıları gerçekleştirildi. İlin tüm imkanları kamu kurum-kuruluşları, özel sektör temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları teyakkuz halinde beklemekte ve ilgili müdahale ekipleri çalışmalarına 7/24 devam etmektedir. Beklenen afet etkisini yitirene kadar da çalışmalar aynı ciddiyet ve titizlikle devam ettirilecektir.
[Devamı]
TROPİK FIRTINA İHTİMALİNE KARŞI KRİZ MASASI KURULDU 29 Eylül 2018
foto
İlimizde 30.09.2018 pazar günü etkisini göstermesi beklenen Tropik Fırtına nedeniyle Valilik Makamının talimatıyla Kriz Masası kuruldu ve Aydın Afet Müdahale Planı devreye alındı. Müdahale Planında yer alan Hizmet Grupları ve ilgili kurum kuruluşlar Müdürlüğümüz' de toplanarak müdahaleye ilişkin fikir telakkisinde bulundu.
[Devamı]
Tropik Fırtınaya Karşı Hazırlıklarınızı Geç Olmadan Yapın 28 Eylül 2018
foto
Pazar günü Orta Akdeniz ve Ege kıyılarına ulaşması beklenen #tropikfırtına’ya karşı hazırlıklarınızı geç olmadan yapın!
[Devamı]
POLİS OKULUNDA EĞİTİM VE TATBİKAT YAPILDI 19 Eylül 2018
foto
İlimiz Aydın Polis Okulunda eğitim ve tatbikat gerçekleştirildi Eğitmenlerimiz tarafından Temel Afet Bilinci ve Yaralı Taşıma Teknikleri Eğitimi verildi. Akabinde Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri Yangın Eğitim verdi. Eğitimlerin ardından deprem ve yangın tatbikatı yapıldı. Tamamen tahliye edilen Binalarda mahsur kalan çalışanlar Taşıma Teknikleri ve itfaiye merdiveni kullanılarak tahliye edildi tatbikat başarılı bir şekilde sonlandırıldı.
[Devamı]
Aydın Milletvekili Rıza POSACI Kurumumuzu Ziyaret Etti. 18 Eylül 2018
foto
Aydın Milletvekilimiz Rıza POSACI 18.09.2018 tarihi Salı günü Kurumumuzu ziyaret etti. Aydın İlinin afetselliği ve Müdürlüğümüzün çalışmaları hakkında İl Müdürümüz Ramazan HARMAN'dan bilgi aldı.
[Devamı]
TRAC NAZİLLİ ŞUBESİ AÇILIŞINA KATILDIK 13 Eylül 2018
foto
Nazilli İlçemiz'de bulunan Sümerpark içerisinde TRAC Şubesinin açılış törenine katıldık Açılışa Vali Yardımcımız Sayın Ömer Faruk GÜNAY, Nazilli Kaymakamı Sayın İbrahim KÜÇÜK, Nazilli Belediye Başkanı Sayın Haluk ALICIK, İl Müdürümüz Ramazan HARMAN ve TRAC Genel Başkanı Aziz ŞASA katıldı. Açılış töreninin ardından hizmet binası tanıtıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567891011